Intensity MMA Point Muay Thai, San Diego, May 19th 2018

Who: Robert Aldama
Where: Intensity MMA & Fitness,
What: KF Point Muay Thai
IKF Event Representative: Daniel Hodges

When: May 19th , 2018        

Belt Championship

Light Middleweight (150.1-160):

1. Andres Esparza, Sandoval Muay Thai, Palmdale, CA

2. Sean Robles, 8 Tribe Muay Thai, San Diego, CA

 

1. Alex Herrara, Steel MMA, San Diego, CA

2. Marcus Aguirre, Team Parusa, San Diego, CA

 

1. Jaime Canela, Aldama’s Muay Thai, Tijuana, Mexico

2. Andres Esparza, Sandoval Muay Thai, Palmdale, CA

 

Championship Bout

1. Jaime Canela, Aldama’s Muay Thai, Tijuana, Mexico

2. Alex Herrara, Steel MMA, San Diego, CA

 

 

Atomweight (90 & Below):

1. Luis Moreno, Aldama’s Muay Thai, Tijuana, Mexico

2. Andre Reed, Reeds Martial Arts, Tracy, CA

 

1. Andre Reed, Reeds Martial Arts, Tracy, CA

2. Peter Brown, Iron Man MMA, Riverside, CA

 

Flyweight (90-100):

 

1. Victor Aguilar, Intensity MMA & Fitness, Chula Vista San Diego, CA

2. Ninja Reed, Reeds Martial Arts, Tracy, CA

 

Bantamweight (110.1-120):

 

1. Natsuko Wannabe, United One Muay Thai, Fullerton, CA

2. Jessica Perez, Sandoval Muay Thai, Palmdale, CA

 

1. Jessica Cook,Team Parusa, San Diego, CA

2. Shayna Matishon, 10th Planet, Spring Valley, San Diego, CA

 

Featherweight (120.1-130):

 

1. Kyle Vastex, San Diego Combat Academy, CA

2. Rosmar Martinez, Iron Man MMA, Riverside, CA

 

1. Edgar Orencia, City Of Champions, San Diego, CA

2. Jacob Perez, UFC GYM Mission Valley, San Diego, CA

 

Light Welterweight (130.1-140):

 

1. Manuel Medina, Alliance BJJ, East Lake, San Diego, CA

2. Chris Nunez, 10th Planet, Spring Valley, CA

 

1. Elsa Andrade, Aldama’s Muay Thai, Tijuana, Mexico

2. Ashley Smallwood, Victory MMA, San Diego, CA

 

1. Erick Fonseca, Extreme Power, Oceanside, San Diego, CA

2. Halkawt Shawani/10th Planet, Spring Valley, San Diego, CA

 

1. Blair Scott, Iron Man MMA, Riverside, CA

2. Jodie Boosa, Victory MMA, San Diego, CA

 

1. Donte Patron, 10th Planet, Spring Valley, San Diego, CA

2. Elvis Esparza, Iron Man MMA, Riverside, CA

 

 

 

Welterweight (140.1-150):

 

1. Sean Robles, Tribe 8 Muay Thai, San Diego

2. Anthony Filipelli, Blue Ocean Muay Thai, San Diego, CA

 

1. Ryan Rahimpour, Victory MMA, San Diego, CA

2. Bryce Pecon, 10th Planet, Spring Valley, San Diego, CA

 

1. Lindsey Pfeiffer, Higley Fit, Carlsbad, San Diego, CA

2. Emily Gomez, Centerline MMA, Long Beach, CA

 

Light Middleweight (150.1-160):

 

1. Brian Garcia, Team Parusa, San Diego, CA

2. David Hurtado, Iron Man MMA, Riverside, CA

 

1. Jarret Clorfeine, Victory MMA, San Diego, CA

2. Alexander Truong, Spider Muay Thai, Fountain Valley, CA

 

Middleweight (160.1-170):

 

1. Andrew Mendez, 8 Tribe Muay Thai, San Diego, CA

2. Cameron Cooper, War Tribe Muay Thai, Las Vegas, NV

 

 

Cruiserweight (170-180):

 

1. Arron Valle, Centerline MMA, Long Beach, CA

2. Evan Wang, Spider Muay Thai, Fountain Valley, CA

 

1. Malcom Rivera, Extreme Power Muay Thai, Oceanside, CA

2. Richard Killian, United One Muay Thai, Fullerton, CA

One MT

 

1. Francisco Lopez, Extreme Power Muay Thai, Oceanside, CA

2. Kevin Luce, DC Fit Las Vegas, NV

 

Super Heavyweight (215.1-230):

 

1. Eric Nuno, Steel MMA, San Diego, CA

2. Steve Gross, 3 Kings Muay Thai, Fresno, CA