Event Results March 31st, 2018, Sacramento

Who: Technical Bouts
Where: Free Flow Academy, 1106 Tinker Road, Rocklin, CA
What: KF Point Muay Thai
IKF PKB Event Representative: Daniel Hodges

IKF PKB Chief Official: Ryan Hodges

IKF PKB Official: Jaqueline Grier

 

Atomweight (90 & Below):

 

1.     Kiana, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove, CA

2.     Jennah Creason, Lucky Seven Muay Thai, Visalia CA

 

1.     Francisco, Coach Robinson, Sacramento, CA

2.     Cole Farrell, Stand Alone MMA, Chico, CA

 

1.     Elijah Torres. Ground Up Muay Thai, Stockton, CA

2.     Cima Sawada, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove Muay Thai, CA

 

1.      Xavier Rhodes, James Reed Kick Boxing, Tracy, CA

2.     Nathan Morales, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA

 

1.     Nicholas Vang, Buhawe Muay Thai USA, Fresno, CA

2.     Gustavo Arechiga, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA

 

1.     Marcos G

2.     Michael McThorn, team voodoo, Modesto, CA

 

1.      William Salguera, Alpha 7 Fitness, Sacramento, CA

2.     Merrik Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

 

1.     John Magana Jr, valor training center, Stockton, CA

2.     Kekoa, Profaction Martial arts, Benecia, CA (DRAW)

 

1.     Adel, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA

2.     Brian, Robinson TKD, Sacramento, CA (NO CONTEST)

 

1.     Nancy Perry, Corner Boxing Club, Roseville, CA

2.     Azaliah Sustaita, Dungeon MMA, Fresno, CA

 

1.     Dante JR, Anouphab, Richmond, CA

2.     Andre Redd, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.     Gerardo Jauregui Round 5 Fitness, San Leandro, CA

2.     JR Diaz, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.     Jerry Flores, Dungeon MMA, Fresno, CA

2.     Edgar Olivares, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.     Lana Diaz, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

2.     Molly Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

 

1.     Waylon Farrell, Stand Alone MMA, Chico, CA

2.     Isaiah Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

 

1.     Nick Vang, Buhawe Muay Thai, Fresno, CA

2.     Gustavo Arechiga, Profaction Muay Thai, Benecia, CA

 

  1. Landon Bell, Ground up Muay Thai, Stockton, Ca
  2. Brian Ash, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

  1. Marcos, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Ninja Reed, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

  1. Daniel Arrellano, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA
  2. William, Alpha 7 Fitness, Sacramento, CA

 

  1. Dillion, Team Voodoo, Modesto, CA
  2. Waylon Farrell, Stand Alone MMA, Chico, CA (DRAW)

 

 

 

 

 

 

Flyweight (100-110):

 

1.     Julian Acosta, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove, CA

2.     Mason Bell, Ground up muay thai, Stockton, CA
 

Bantamweight (110.1-120):

 

1.     Samontha Stephenson, Valor Training Center, Stockton, CA

2.     Alize Perez, CSA, Dublin, CA

 

1.     Kelly Smith, Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.     Ingler Kleir, Unaffliliated, Rocklin, CA

 

  1. Harpreet Kaur, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Emi Tsukuda, FTCC, Daly City, CA

 

  1. Deven Somsack, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Nathan Morales, maesh striking arts, San Leandro, CA (DRAW)

 

 

Featherweight (120.1-130):

 

1.     Kolangs W, Unaffliliated, Rocklin, CA

2.     Yimleej vang, 3 Kings Muay Thai, Fresno, CA

 

  1. Kavon, Unaffliliated, Rocklin, CA
  2. Richard Canchola, Carson KickBoxing, Carson City, NV

 

1.     Jessica Lin, KOA Fitness, Mountain View, CA No Contest

  1. Shauny McVeigh, Nor Cal Fighting Alliance, Santa rosa, CA No Contest

 

  1. Anthony Hunt, Urban Sprawl Fitness/MMA GOLD,  El Dorado Hills, CA
  2. Christopher Bryant, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

  1. Samantha Utter, Nor Cal fighting Alliance, Santa Rosa, CA
  2. Nikki Cruz, Escobar Training Grounds, Lake Tahoe, CA

 

  1. Librel, Unaffiliated, Rocklin, CA
  2. Isaac Anthony Chavez, Valor Training Center, Stockton, CA

 

  1. Dean, Unaffliliated, Rocklin, CA
  2. Omar Diaz, Combat Sports Academy, Dublin, CA

 

  1. Alena Rojas, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove, CA
  2. Lucero, Robinson TKD, Sacramento, CA

 

  1. Julian Rivas, Phase 3, Santa Rosa, CA
  2. Chris M, ETG, Sacramento, CA
     

       1.  Desiree, Combat Sports Academy, Dublin, CA

       2. Kaelyn Phoenix, PTM, Sacramento, CA

 

 

Light Welterweight (130.1-140):

 

1.     Houston Scibek, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

2.     Keng Moua, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove,CA

 

1.     Sengsockhon Sourm, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

  1. Bryan, Unaffliliated, Rocklin, CA

 

  1. Juan Carlos Andrade, James Reed's Martial Arts, Tracy, CA
  2. Jason Mays, Crispim BJJ Barra Brothers, Pleasanton, CA

 

 

  1. Alyssa Gomez, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove, CA
  2. Mariah Fuentes , Lucky Seven Gym, Visalia, CA

 

  1. Darren Galleors, Omni Movement, Richmond, CA
  2. Gustavo Martinez,anouphab Mud Muay Thai lao, Richmond, CA
     

       1.  Blake Henry, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA No Contest

      2. Tyler L, Corner Boxing Club, Roseville, CA No Contest by DQ

 

  1. Alex roh, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA
  2. Nicolas N, Unaffiliated, Rocklin, CA

 

  1. Alex Canders, Combat Sports Academy, Dublin, CA
  2. Chris M., Unaffiliated, Rocklin, CA

 

  1. Abram Anderson, Pacific Martial Arts, Clovis, CA
  2. Blake Ball, Combat Sports Academy, Dublin, CA

 

  1. Shauny McVeigh, Nor Cal Fighting Alliance, Santa Rosa, CA
  2. Taylor La Force, Unaffliliated, Rocklin, CA

 

  1. Ashley, 3 Kings Muay Thai, Fresno, CA
  2. Brynn K, Phas3,  Santa Rosa, CA

 

  1. Rich, Phas3, Santa Rosa, CA
  2. Christian, Unaffiliated, Rocklin, CA

 

Welterweight (140.1-150):

 

1.     Alex Blake Pires, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

  1. Cyrus Sadeghi, Team Rey's, San Jose, CA

 

  1. Curtis Polto, FTCC, Daly City, CA
  2. Reshawn Waffer, Unaffliliated, Rocklin, CA

 

  1. Nino Hartfield, Corner Boxing Club, Roseville, CA
  2. Nicolas Rodriguez, Valor Training Center, Stockton, CA

 

1.     Brandon B.

2.     Kj Aytch, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove, CA

 

  1. Heather Lynn Miller, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa, CA
  2. Hannah Israel, Phase3, Santa Rosa, CA

 

  1. Chun Kei Chna, Team Rey, Rey Garcia, Rey Garcia, M, 22, 0-2-0, 1
  2. Logan Smith, Power house MMA, Grass Valley, CA

 

1.     Nadezhda Chmil, CSA, Dublin, CA

2.     Antonia, Sacramento, CA

 

  1. Jerry Reynolds, Combat Sports Academy, Dublin, CA
  2. Jimmy Horn, Full Circle Muay Thai, San Rosa, CA

 

  1. Max, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Yang, Robinson TKD, Sacramento, CA

 

  1. Talis Margairaz, Escobar Training Grounds, Lake Tahoe, CA
  2. Jimmy Pham, Evolution Muay Thai, Fontana, CA

 

  1. Santiago Lorenzo Moralez, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Chris Godinez, NCFA, Santa Rosa, CA

 

Middleweight (150.1-160):

 

 

1.     Daniel Reisner, Combat Sports Academy

2.     Nick Vasallo, Danville Jiu Jitsu, Danville, CA (DRAW)

 

 

1.     Garret Tucker, Carson Kickboxing Club, Carson City, Nevada

2.     Gustavo Torres, ALPHA 7 fitness, Sacramento, CA
 

       1. Malik Tayamen, Ground Up Muay Thai, Stockton, CA

       2. Cristian Bobadilla, American Top Team Martial Arts

 

  1. Gustavo Zavala, Team Reys, San Jose,CA
  2. Rocci Randall Twitchell, Liahona Warrior Arts, Citrus Heights, CA

 

  1. Brain Wade
  2. Leo

 

1.     Zephory F

       2. Tyler mcgowan, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove, CA

 

1.     Tyler Henderson, Combat Sports Academy, Dublin, CA

  1. Kajmere Wilson, Corner Boxing Club, Roseville, CA

 

  1. Phillip Ignacio, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA
  2.  Mauricio Zanipatin, World Team USA, San Francisco, CA

 

  1. Hank Sourm, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Allgro Corona, ETG

 

  1. Kevin Cummings, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove, CA
  2. Ben, Powerhouse MMA

 

Cruiserweight (160.1-170):

 

  1. Ashley Curry, CSA, Dublin,CA
  2. Latasha Richardson, Train 4 life, Sulson City, CA

 

1.     Lukas M

2.     Lukas Marsalek,  Danville Jiu Jitsu, Danville, CA
 

       1. David Griffard, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove, CA

       2. James Gentry, PHAS3, Santa Rosa, CA

 

  1. Tony Penuelas, Pryde Gym, Sacramento, CA
  2. Abraham perez , Mainevent Muay Thai, Sacramento, CA

 

  1. William Varner, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA
  2. Ethan Sock, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

 

  1. Robinson G, Phas3, Santa Rosa, CA
  2. Tim H, Redwood Muay Thai, Fortuna, CA

 

 

 

Cruiserweight (170-180):

 

1.     Lamont L Green, Combat Sports Academy, Dublin,CA

2.     Robert Black, PTM

 

1.     Nick Harling, Phas3, Santa Rosa, CA

2.     Kai Hall-Nitto, Combat Fitness, Sacramento, CA

 

 

Light Heavyweight (180-190):

 

1.     Jeremy Luis, NCFA, Santa Rosa, CA

2.     Joseph Vivales, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA

 

1.     Cameron Church, Escobar Training Grounds, Lake Tahoe, CA

  1. Jamario Mulder, Alpha 7, Rocklin , CA

 

  1. Steven Gross, 3 Kings Muaythai, Fresno, CA
  2. Leighnton Walsh, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

 

  1. Dawn Bacon, Koa Training Academy, Newark, CA
  2. Angela Menchaca, 8 drums muay thai, Stockton, CA

 

 

 

Heavyweight (190-200):

 

1.     Zachary Bicomong, Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.     Paul Cruz, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove Muay Thai, CA

 

       1. Mark Brunkhorst, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

       2. Tyson Le, Team Rey's, San Jose, CA

 

1.     Domenico Apolonio, Corner Boxing Club, Roseville, CA

  1. Ranjote Sanghera, 3 Kings Muay Thai, Fresno, CA

 

  1. Keenan Herrera, Escobar training grounds, Lake Tahoe, CA
  2. Will Gillaspy, 3 Kings Muay Thai, Fresno,CA

 

Heavyweight (215.1-230):

 

1.     AJ Canepa, Powerhouse MMA, Grass Valley,CA

2.     Allen Cuevas, Legacy Muay Thai, Sacramento, CA

 

1.     Alejandro Ruiz, Evolution Muay Thai, Fontana, CA

2.     Robert Manyose, Carson Kickboxing Club, Carson City, Nevada

 

1.     Steven Genera, independent

2.     Rey Mencharo, 8 drums muay thai, Stockton, CA

Ryan HodgesComment