Events Results Sept 30, 2017 Sacramento area

Who: Inertia Technical Bouts

Where: Free Flow Academy, Rocklin, California What:       IKF       Point        Muay        Thai IKF Event Representative: Daniel Hodges  IKF     Chief     Official:     Ryan      Hodges IKF PKB Assistant: Jaqueline Grier

 

Atomweight (90.1 -below):

 

1.      Merrick Dugger, Camp Dugger, Sacremento, CA

2.    Julio Arechiga- Pro-faction Muay Thai

 

1.    Gerado Jauregu, Round 5 fitness, Sacramento, CA

2.    Caden Martin, Freeflow Academy, Rocklin, CA

 

1.    Isaiah Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

2.    Zenock Beyer, Free Flow Academy, Rocklin, CA

 

 

1.    Adriel Beyer, Free Flow Academy, Rocklin, CA

2.    Molly Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

 

1.    John Magna Jr, James Reed's mixed martial arts, Tracy, CA

2.    Anthony Fernadez, Pro-Faction Muay Thai, Benicia, CA

 

1.    Hon Beyer, Free Flow Academy, Rocklin, CA

2.    Lucas Westerman- Team Gorilla squad, Oakley, CA

 

1.    Lei Saludares, Valor Training Center, Stockton, CA

2.    Mia Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

 

1.    Ianna Diaz, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

2.    Leah Garcia,International Muay Thai, Fresno, CA

 

1.      Nick Vang, Buhawe, Fresno, CA

2.      Andre Reed, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.    Marcos Chupin, Berkeley Muay Thai, Berkeley, CA

2.    Gustavo Arechiga, Pro-Faction Muay Thai, Benicia, CA

 

 

Flyweight (90 - 100 lbs)

 

1.    Adrian Guidino, R5 Fitness, San Leandro, CA

2.    Xavier Rhodes, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.    Veronica Hernandez, Pro-Faction Muay Thai, Benicia, CA

2.    Yvonne Smithavong, Valor Training Center, Stockton, CA

 

Bantamweight (100-110)

 

1.    Gavin Stuart, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

2.    Matt Bristow, Free Flow Academy, Rocklin, CA

 

1.    Samantha Stephenson, Valor Training Center, Stockton, CA

2.    Harpreet Kaur, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA

 

1.    Blake, Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.    Mason Cavendar, Free Flow Academy, Rocklin, CA

 

1.    Albert LO, Valor Training Center, Stockton, CA

2.    Max, Deleotega Muay Thai, Stockton, CA

 

Featherweight (110-120):

 

1.    Jacob An, Smash Gym, San Jose, CA

2.    Houstan Scibek, Audacious Muay Thai & Fitness, Vacaville, CA

 

1.    Joey Meza, Lost Boys, Humboldt, CA

2.    William Fessaha, Tribull MMA, San Jose, CA

 

1.    Nicole Kamyshin, Legacy Muay Thai & Fitness, Female, Sacramento, CA

 

2.    Juliana Kriston, Gorilla Muay Thai, Oakley, CA

 

1.    Anthony Lee, Charles Gracie Jiu Jitsu Academy, Tracy, CA

2.    Nay, Combat Sports Academy, Dublin, CA

 

1.    Samantha Utter, Nor-cal Fighting Alliance, Santa Rosa, CA

2.    Yarett, Deleotega Muay Thai, Stockton, CA

 

1.    Erika Lee, Internal Quest, San jose, CA

2.    O’Shaugnessy McVeigh, NorCal Fight Alliance, Santa Rosa, CA

 

1.    Khai Wu, Omni Movement, Richmond, CA

2.    Gustavo Jimenez, Main Event Muay Thai

 

1.    Nicolas Kamyshin, Valor Training Center, Stockton, CA

2.    Matt Dudman, Fabio Prado Academy Brazilian Jiu-Jitsu, Dixon, CA

 

Lightweight (120-130):

 

1.    Alexzander Dean-montenegro, Ultimate Fitness, Sacramento, CA

2.      Richard Carson, Carson Kickboxing, Sacramento, CA

 

1.    Michael Landrie, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

2.    Andre Boseman, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA (No Contest)

 

1.    Alex Guzman, Matias Martial Arts, Napa, CA

2.    Robert Servin, Lavin MMA, San Rafael, CA

 

1.    Christian Romero, Pro-Faction Muay Thai, Benicia, CA

2.    Elliot Burgi, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa, CA

 

Light Welterweight (130-140)

 

 

 

1.    Sengsockhon Sourm, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

2.    Alex Monster, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

 

1.    Nicolas Rodriguez, Stockton Muay Thai, CA

 

2.    Matt Dudman, Prado Academy, Fairfield, CA

 

 

WelterWeight (140-150)

 

1.    Adrian Rivera- Internal Quest, San jose, CA

2.    Evan, Lavin MMA, San Rafeal, CA

 

1.    Kathy Tsou- Internal Quest, San jose, CA

2.    Audrey Delano, Team Gorilla Squad, Oakely, CA

 

1.    Tone Padilla, Pro-faction Muay Thai, Benicia, CA

2.    Blake H, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA

 

1.    Deangelo Ty- Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.    Joey Antonucci- Lost Boys, Humboldt, CA

 

1.    Aaron Seminoff, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

2.    Joey Boutte, Nor Cal Fight Alliance, Santa Rosa, CA

 

1.    Seth Park, Darcio Lira BJJ, Livermore, CA

2.    Jhet Cabigas, Free Flow Academy, Rocklin, CA

 

1.    Justin Bautista, Smash Gyms, Milpitas, CA

2.    Airon Snipe, Gracie Jiu-Jitsu, Sacramento, CA (No Contest)

 

1.    Nick Bauer, Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.    Randy Wong, Jason Golsons MMA, Sacramento, CA

 

1.    Javier Rodriguez, Darcio Lira, Sacramento, CA

2.    Isaac, Valor Muay Thai, Stockton, CA

 

Light Middleweight (150.-160):

 

1.    Chasden Codarre, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA

2.    Zac Thompson, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa, CA

 

1.    Cyrus Sadeghi, Team Reys, San Jose, CA

2.    Carlos Ortiz, Gorilla Muay Thai, Oakley, CA

 

1.    Danny Ho, Omni Movement, Richmond, CA

2.    William Billich, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa,CA

 

1.    Kevin Scherer, Combat Sports Academy, Dublin,CA

2.    Luc Levyliotar, Lavin MMA, San Rafael, CA

 

1.    Tyler Henderson, Combat Sports Academy, Dublin,CA

2.    Colt Brewer, Audacious Muay Thai, Vacaville,CA

 

 

Middleweight (160 -170):

 

1.    Michael Lopez, James Reed MMA, Tracy, CA

2.    Zephery Foster, Carson Kickboxing, Sacremento, CA

 

 

1.    Eric Alberigi, Nor-Cal Fighting Alliance, Santa Rosa, CA

2.    Alexander Sia, Ascend Muay Thai, Milpitas, CA

 

1.    Hank Sourm, Free Flow Academy, Rocklin, CA

2.    Jeremy Morris, Audacious MuayThai & Fitness, Vacaville, CA

 

1.    Murphy Sean, Buhawe, Fresno, CA

2.    Julian, Valor Training Center, Stockton, CA

 

1.    Jason Golson, Carnage MMA, Orangevale, CA

2.    Rocky Twitchwell, Liahona Warrior Arts International/ T-5 Boxing, Citruis Heights, CA

 

1.    Cyrus Sadeghi, Team Reys, San Jose, CA

 

2.    Carlos, Team Gorilla Squad, Oakely, CA

 

Cruiserweight (180- 190):

 

1.    Nic Ciabottoni, Powerhouse MMA, Grass Valley, CA

2.    Abraham Perez, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

1.    Murphy Sean, Buhawe, Fresno, CA

2.    Ryan Ho, NorCal Fight Alliance, Santa Rosa, CA

 

 

Super Cruiserweight (200-215)

 

 

1.    Jose Gonzalez, 8 Limbs Muay Thai, Sacramento, CA

2.    David Lui, Round 5, Male, 25, Green 0 fights, 1.5 years of training

 

1.      Clayton Jones, Buhawe, Fresno, CA

2.      Jesse Scott, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa, CA

 

Super Heavyweight (215-230):

 

 

1.    Andrew Chatman, team buhawe, Fresno, CA

2.    Daniel Navarro, Jaguar Muay Thai, Sacramento, CA

 

 

1.    Latu Malohi-Tuakalau, Internal Quest, San Jose, CA

2.    Brandon Smart, Carson Kickboxing, Sacramento, CA

 

 

 

CHAMPIONSHIP ROUNDS

 

 

 

1.    Merric Dugger, Camp Dugger, Sacramento, CA

2.    Ninja Reed, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.    Alexander Dean Montenegro, Ultimate Fitness, San Jose, CA

 

2.    Diego Garcia, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

1.    Murphy Sean, Buhawe, Fresno, CA

2.    Jason Golson, Carnage MMA, Orangevale, CA

 

1.    Andrew Chatman, Buhawe, Fresno, CA

2.    Latu-Malohi-Tuakalaa, Internal Quest, San Jose, CA

 

1.    Aleze Perez, Combat Sports Academy, Dublin, CA

2.    Veronica Hernandez, Pro-Faction, Benicia, CA

 

1.    Christian Romero, Profaction Muay Thai, Benicia, CA

2.    SengSockhon Sourm, Main Event Muay Thai,Sacramento,CA

 

1.    Geovanny Encarnacion, Gorilla Muay Thai, Oakley, CA

2.    Gavin Stuart, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.    Alexander Dean-Montenegro, Ultimate Fitness, Sacremento, CA

2.    Diego Garcia, James Reed Martial Arts, Tracy, CA

 

1.     Anthony Fernanadez, Pro-Faction Muay Thai, Benicia, CA

2.     Lucas Westerman, James Reed Martial Arts, Tracy,CA

 

1.     Khai Wu, Omni Movement, Oakland, CA

2.     Antonio, Pro-Faction Muay Thai, Oakland, CA

Ryan HodgesComment