Event Results Feb 10th 2018, Richmond, CA

Who:  Steven Chao

Where: Omni Movement, 1200 Harbour Way South, Richmond, CA

What: IKF Point Muay Thai

IKF Event Representative: Daniel Hodges

 

 

 

 

 

 

Atomweight (90 & below):

 

  1. Gerardo Jauregui, Round 5 Fitness, San Leandro, CA
  2. Adae Hernandez, Muay Tong Muay Thai Kickboxing Academy, Redding, CA

 

  1. Adrian Gudino, Round 5 Fitness, San Leandro, CA
  2. Cristian Zetina, Chaiyo Muay Thai, Richmond, CA

 

 

Flyweight (90.1 - 100 lbs)

 

  1. Jayline Lazalde, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Jannah Mirador, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

  1. Adel Harara, Maesh Striking Arts, San Leandro, CA
  2. Anthony Pellerin, Elk Grove Muay Thai, Elk Grove, CA

 

Bantamweight (100 - 110 lbs)

 

  1. Veronica Hernandez, Pro-Faction Martial Arts,  Benicia, CA 
  2. Malika Mirador, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

Featherweight (110 - 120 lbs)

  1. Julius Ancheta, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA
  2. Oscar Morales, Muay Tong Muay Thai Kickboxing Academy, Redding, CA

 

 

 

Lightweight (120.1-130):

 

  1. Alexander Dean-montenegro, Ultimate Fitness, Sacramento, CA
  2. Ash Randhawa, Valor Training Center, Stockton, CA

 

 

Light Welterweight (130.1-140)

1.    Justin Bautista , Smash Gym, San Jose, CA

2.    Charles L King, Box Fit Elite, Sacramento, CA

 

  1. KJ, Elk Grove Muay Thai Academy, Elk Grove, CA
  2. Estaban Gonzalez, Alpha Fit, Turlock, CA

 

1.    Tim Kue, Main Event Muay Thai, CA

2.    Miguel Tantiado, World Team USA, San Francisco

 

1.    Justin Bautista , Smash Gym

2.    Charles L King, Box Fit Elite, Sacramento, CA

 

  1. Santiago Lorenzo Moralez,Main Event Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Zachary Tra, Full Circle Muay Thai, Santa Rosa, CA

 

  1. Jacob An, Smash Gym, San Jose, CA
  2. Richard Canchola, Carson Kickboxing, Carson City, NV

 

  1. Richard gonzalez, Phase 3, Santa Rosa, CA
  2. Darnell Guyton, Omni Movement, Richmond, CA

 

  1. Christian Romero, Swaby Clacken, Vallejo, CA
  2. Houston Scibek, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

  1. Frank Quitugua, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA
  2. Yang Xiong, Evolve Training Center, South San Francisco, CA

 

  1. Max Stein, World Team USA, San Francisco, CA
  2. Mikey Castillo, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

  1. Autumn Serota, MuayTong Muay Thai Kickboxing Academy, Redding, CA
  2. Brynn Keller, Phase 3, Santa Rosa, CA

 

  1. Claudia Abrishami, World Team USA, San Francisco, CA
  2. Hannah Israel, Phase 3, Santa Rosa, CA

 

  1. Sengsockhon Sourm, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Darren Gallejos, Omni Movement, Richmond, CA

 

  1. Anthony Marcyes, Carson Kickboxing, Carson City, NV
  2. Mark Lucas, Chaiyo Muay Thai, Richmond, CA

 

  1. Richard gonzalez, Phase 3, Santa Rosa, CA
  2. Troy Wilson, Guerrilla Jiu-Jitsu, Pleasanton, CA

 

  1. Roger, Omni Movement, Richmond, CA
  2. Chun Kei Chan, Team Rey's, San Jose, CA

 

 

 WelterWeight (140.1-150)

 

  1. Brennon Crow, MuayTong Muay Thai Kickboxing Academy, Redding, CA
  2. Chris Quijano, Omni Movement, Richmond, CA

 

  1. Devin Montes, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA
  2. Joseph Antonucci, Redwood Muay Thai, Humboldt, CA

 

  1. Tarrence Rinson, Chaiyo Muay Thai, Richmond, CA
  2. Hank Sourm, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

 

Light Middleweight (150.1-160)

 

  1. Arian Esparza, Master Tee, Anouphab Mud Muay Thai Lao Academy, Richmond, CA
  2. Talon Dumlao, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

  1. Jeffrey Carter, Guerrilla Jiu-Jitsu, Pleasanton, CA
  2. Hoang - Long le, Smash Gym, San Jose, CA

 

  1. Paul Johnson, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Austin Saunders, Main Event Muay Thai, Sacramento, CA

 

 

Middleweight (160.1 -170):

 

  1. Luke Andrachek, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA
  2. Robert Estaban, Team Rey's, San Jose, CA

 

Light Cruiserweight (170.1- 180):

 

  1. Julian Galves, Valor Training Center, Stockton, CA
  2. Justin Ayres, Phase 3, Santa Rosa, CA

 

  1. Cameron Javier, Condition & Competition Kickboxing, San Jose, CA
  2. Gabriel Soloma, Marin MMA, San Anselmo, CA

 

  1. Joseph Nathan, Marin MMA, San Anselmo, CA
  2. Kendrick ,  Omni Movement, Richmond, CA

 

  1. Kienan Heath, Muay Thai Minded, Oakland, CA
  2. James Page, Phase 3, Santa Rosa, CA

 

  1. Thomas Cavanagh, Marin MMA, San Anselmo, CA
  2. Joshua J. Ricalde, Audacious Muay Thai, Vacaville, CA

 

  1. Robbinson Galvez, Phase 3, Santa Rosa, CA
  2. Aoron Klinghardt, Alpha Fit, Turlock, CA

 

 

Cruiserweight (180.1- 190):

 

  1. Robert Carbajal, UFC Gym, Sunnyvale, CA
  2. Alex Bautista, Evolve Training Center, South San Francisco, CA

 

 

 

Light Heavyweight (200-215)

 

  1. Dan Chadwin, Marin MMA, San Anselmo, CA
  2. Octavio Martinez, UFC Gym, Sunnyvale, CA

 

  1. Dan Chadwin, Marin MMA, San Anselmo, CA
  2. Christian P. Omni Movement, Richmond, CA
Ryan HodgesComment